8 Mayıs 2018 Salı

Ana Sayfa » , » Saçım Saçın Olsun Projesi

Saçım Saçın Olsun Projesi

8 Mayıs 2018 Salı
Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri ne yazık ki kanser. Kimimiz bu hastalıkla mücadele ederken, kimimiz sevdiklerimizin mücadelelerine ve bu süreçte yaşadıkları sıkıntılara tanıklık ediyoruz. Bazen üzülüyor, bazen de elimizden hiç bir şey gelmediğini düşünerek yıpranıyoruz. Ama yapılabilecek bir şeyler var. Bu süreçte hastaların en çok ihtiyaç duydukları manevi desteği onlardan esirgememek yapılabileceklerin belki de en güzeli. "Peki nasıl destek olabiliriz?" dediğinizi duyar gibiyim.
Bu süreçte gördükleri kemoterapi tedavisi yüzünden saçlarını kaybeden hastalara "Saçım Saçın Olsun" kampanyasına katılarak gönüllü saç bağışçısı olabilirsiniz. Saçlarınız peruk haline getirilerek belki bir hastaya moral kaynağı olabilir. Bunun yanı sıra bu projeden saç bağışçısı olabilecek daha çok kişinin haberdar olması için siz de bloğunuzda veya sosyal medya hesaplarınızda duyurabilirsiniz.

*Saçınız uzun; gönüllü saç bağışçısı olacaksınız ama bunu nerede ve nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz?
*Saçınız kısa; gönüllü bağışçı olmak istiyorum ama saçımı nasıl daha çabuk uzatabilirim sorusuna yanıt mı arıyorsunuz?
*Saçım saçın olsun projesinin nasıl başladığını merak mı ediyorsunuz?
*Bağış için gerekli sorumlu kaynaklara nasıl ulaşacağınızı bilmiyor musunuz?
*Bağışlanacak saç ile ilgili genel kural ve bilgileri bilmiyor musunuz?

İşte bütün bu bilgileri ve çok daha fazlasını Sosyal Medya Kafe blogun sahibesi sevgili Sibel Hanım bir yazıda toplamış ve bizlerle paylaşmış. Bloggerlar arasında zaman zaman yapılan mim tadında bir zincirleme paylaşım sayesinde sesimizi duyurmak için attığı bu adımdan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Sizler de Saçım Saçın Olsun - Kanser Savaşçıları Derneği Ben de Varım! yazısından tüm detaylara ulaşabilir, kampanyaya isterseniz saç bağışçısı olarak isterseniz kendi fotoğrafınız ile duygu ve düşüncelerinizi paylaşıp projeyi duyurarak gönüllü olarak katkı sağlayabilirsiniz.

Saçım Saçın Olsun.
Sevgiyle kalın.

8 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ediyorum hem yazıma hem de kampanyaya gösterdiğiniz ilgiden dolayı..
   Sevgilerimle..

   Sil
 2. Blogger dünyasından da bu projeye destek olanları gördükçe öyle mutlu oluyorum ki iyi ki varsın canım😍Blog yazarları olarak bizler çok güçlüyüz ve daha çok kişiye ulaştıracağımıza inanıyorum.🙏
  Saçım Saçın Olsun💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kampanyanın geniş kitlelere ulaşarak gereken desteği görmeye başladığını düşünüyorum. Bloggerlerin gücü ile çok daha büyüyerek kanser savaşçılarının gücüne güç katacaktır.. Bu güzel çalışmaya emek verdiğin çok teşekkür ediyorum..
   Sevgilerimle..

   Sil
 3. Saçımı üç yıldır kısa kullanıyorum yoksa isterdim ve yapardım. Çok güzel bir katılım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorum şimdi. Benim de saçım kısa.

   Sil
 4. Proje çok güzel, hasta insanlara her türlü psikolojik destek verilmeli diye düşünüyorum. Paylaşım için teşekkür ediyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlgi ve desteğiniz için ben teşekkür ederim.
   Sevgilerimle..

   Sil

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Sosyal Ağlar