9 Şubat 2017 Perşembe

Ana Sayfa » , , , , » Evlendirme Programları Zuhal Topal

Evlendirme Programları Zuhal Topal

9 Şubat 2017 Perşembe
zuhal-topal-evlendirme-programları
Ciddi anlamda tepki de çekse evlendirme programları hayli reyting alıyor, geniş bir izlenme potansiyeline sahip ki; hala izleniyor. Öyle böyle değil, ciddi anlamda izleniyor. Doğruluğu, yanlışlığı eleştiriye açık, tartışılır. Ben çok sıcak bakmıyorum her gün, birden çok kanalda evlilik programları olmasına. Sürekli kavga, hır gür, bağrış çağrış güpe gündüz.. Sonra kıskandırma mı dersiniz, her gün başka biri ile görüşme mi dersiniz, bu gün seviyorum ölüyorum deyip, ertesi gün bir başkasına vurulma mı dersiniz, genci yaşlısı ilginç ilginç evlilik kriterleri sunmaları mı dersiniz, saygı barındırmayan konuşma üslupları mı dersiniz. Ne dersek diyelim, sonuçta varlar ve izleniyorlar. Toplum nereye gidiyor sorusunun karşılığı muamma. Bir yanımız kırık dökük, bir yanımız aşkta meşkte. Acısı da tatlısı da, doğrusu da yanlışı da iç içe.

Ben bunca tespiti nasıl yaptım o halde. Madem onaylamıyorum, oturup da izledim mi? Vakit mi ayırdım onca saat? Hayır tabi, ne mümkün? Zaten bizim toplumumuz evlendirme programı izlemez. (Benim gibi.) :) E bir de oğlum Ali faktörü var; Onunla ilgilenirken iki ara bir dereye işi gücü sıkıştırıveriyorum. Ama bir de Zuhal Topal var ki; ona hayranım. Ali azcık kendi halinde oyuna dalsa 5 dakikacık da olsa onun programını açıveriyorum. Enerjisine bayılıyorum. Rol aldığı, hayat verdiği karakterlerde, dizilerinde hep bir sıcaklık sezdim. Bulunduğu projelere hep renk katmıştır Zuhal Topal. Yani benim evlendirme programlarına bakış açım da Zuhal Topal'dan ibaret. Onu hayran hayran izlerken geniş insan profilleri de giriyor tabi kadraja. Çoğu zaman yalan gözler, yalan gülüşler, yalan bakışlar, yalan sözler.. Dünyanın haline bakınca neler neler var içimizi yakan ama öte yandan popüler kültür görevini yerine getirmeye devam ediyor.. Tabi arz-talep meselesi.. Var olan izleniyor. İzlenilen de üretilmeye devam ediyor. Bunun sonu var mı bilmiyorum ama şu aralar tvlerin en gözdeleri dizilerden sonra evlendirme programları.. Adaylar da zaten bir zaman sonra aday arama işini alışkanlığa döndürüyorlar. O da oluyor mu bir dizi..

Onlar adaylarını araya dursunlar. Ben ara sıra bakıp Zuhal Topal'ın enerjisinden, sıcaklığından azcık alsam yeter..:)
Sevgiyle kalın.

26 yorum:

 1. Evlendirme programlarını tasvip etmiyorum sizinde dediğiniz gibi resmen bir dizi :) Annem her gün izlediği için biliyorum bende. Cekirdek citleyip, Zuhal Topal dakilerin sacmaliklarini izliyorum bazen :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında tam da "güleriz ağlanacak halimize"dedirten bir durum. Zaman zaman Zuhal Topal da koca koca insanları yapmayın etmeyin durun susun diye uyarmak zorunda kalıyor.

   Sil
 2. Giderek de bu programların sayısı artıyor galiba :)

  YanıtlaSil
 3. Artıyor evet. Onca eleştiriye rağmen iyi reytingler de alıyor. Yani bir taraftan eleştirilirken di:er taraftan da izleniyor. Eee yapımcılar da kanallar da bunun farkında tabi.

  YanıtlaSil
 4. Ben de hiç bakmıyorum desem yalan olur. Özellikle oturup bakmıyorum, ama bazen yemek yaparken mutfakta arkadaş olsun diye tv açıyorum. O sırada bu programlar oluyor kanallarda. Aslında çok da kızıyorum. Dizi gibi sahte senaryolar var resmen. Hele bazıları tam kurgu. Zuhal Topalın enerjisini ben de beğenirim. Komik de bulurum hatta onu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya çok tatlı değil mi? Evet konik bir tarafı da var Zuhal Topal'in. İş güç bir bakıvermek iyi geliyor bazen. ☺

   Sil
 5. bende hiç tasvip etmiyorum bu programları benimde diğer kanal yani Esra Erol'un programında tanıdığım bir kişi sözde kısmetini arıyor ama nasıl bir senaryo oynuyor anlatamam.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O senaryolar hemen kendini gösteriyor zaten. Kimileri de başta temiz saf duygularla da gelseler sonra onlar da oyuna başlayabiliyor.

   Sil
 6. Ay yemin ederim gına geldi şu gündüz kuşaklarından.Hep nerden sacma seyler var gündüze uyarlanmış.Haklisiniz valla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten tv izlemek isteyenlerin pek bir alternatifi yok. Dönüp dolaşıp aynı yere çıkıyor kapılar..:)

   Sil
 7. Annem seyrederdi, ben de iş çıkışı son dakikalarına denk gelirdim. 5-10 dakika da olsa mecburen seyrederdim. Bitmeden yemek yenmezdi çünkü. Çok tuhaf ama ben de dinlenirdim onları seyrederken, böyle bi kafamın boşaldığını hissederdim :) Anneciğim sağ olsaydı da yine birlikte izleseydik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah rahmet eylesin. Bak bu da anı kaldı işte. Nur içinde yatsın..💕💕💕

   Sil
 8. Bizim evde gündüz hiç tv açılmaz. Ben cidden sevmem gündüz kuşağı programlarını. Arada annemde falan denk gelmişsem de zaten muhabbet ettiğimizden kapatırız. Açıkcası insanların izlememek gibi bir alternatifleri olduğuna inanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seçici olmak gerek tabi. Sonuçta zamandır akıp giden. Zamanı neye harcadığımız önemli. Sevgiler.. ☺

   Sil
 9. Evde oldukça izliyorum ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ara sıra kafa dinlemek için güzel.
   Sevgiler. 💐

   Sil
 10. Evet kimse izlrmiyor, herkes izlemiyorum diyor ama reyting alıyor. Ama ben izlemiyorum. Çocuklarımın izlediği çizgi filmler onlardan daha kaliteli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlla ki izleniyor. reytinleri ortada. Çizgi filmlet bizim de dünyamızı süslüyor. ☺
   Sevgiler..

   Sil
 11. Cidden seyretmiyorum, seyredebilenleri de pek anlayamıyorum. Evlilik programından çok başka şeye benziyorlar; ama yazmayayım buraya. Bazen sosyal medyada önüme düşüyor o şunla yattı, bu bundan çocuk aldırdı filan. Böyle olaylar dönüyormuş ve bizim çok ahlaklı toplumumuz bunları ağzı açık seyrediyor. Böyle de harbi insanlarızdır...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm gündüz kuşağının bu veya benzeri programlarla dolu olması da ayrıca düşündürücü.. Tercih hakkını kullanmalı tabi insan. Bizim tercihimiz Ali'yle birlikte çigi filmlerden yana. ☺ ama bazı çizgi filmler bile o kadar masum değil. Orda da tercih hakkımızı kullanıyoruz. Televizyonların içi maalesef boş. Bu buraz da bilerek yapılıyor aslında. Ben Zuhal Topal'ı beğeniyorum. Dizilere güz renk katıyor. Belki bu yorumu görür de sevenleriyle yeni projelerde buluşur. ☺
   Sevgiler..

   Sil
 12. Yayınlandıkları kanalların yayın politikalarını ne de güzel ortaya koyar bu programlar. Orada sergilenen ve toplumun tasvip etmediği davranışlara çanak tutanlar onlar. Bu stüdyoda şu davranışı yapanı kapı dışarı koyacağız deseler, seviyesiz olaylara tanıklık etmeyiz. Reklamlara nasıl izin vermiyorlar yeri geldiğinde bipliyorlarsa bu davranışları da yasaklama gücüne sahipler ama yapmıyorlar... Oturup izlemiyorum ama ara ara görüp gözüm takılıyor. 5 dakika izlemek yetiyor zaten bu da olmasa da olur yani. Benim görüşlerim kısaca böyle Nahide Hanım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gün boyu aynı şeyler olunca insanın gözünün takılmaması mümkün değil. O 5 dakikaya bile o kadar çok şey sığıyor ki.. Bazen insanların amacını anlamak da zorlaşıyor..
   Sevgiler..:)

   Sil
 13. Bu programların bir tanesi ile ilgili çok mail aldım. Biliyorsunuz magazin yazıyorum birkaç platformda o sebeple. Maillerde yarışmacı ismi verilip onunla olmasın bununla olsun filan diyorlardı. Oysa ben sadece sunucuların adını biliyordum. Neyse bir iki kadın grubuna yazdım sordum biraz didkledim ve bahse konu programı çeyrek bölüm izleyip yazısını yazdım.
  Bu araştırmalarım sırasında konuştuğum çoğu kişi şöyle dedi. Ben asla izlemem ıyyy, kanal değiştirirken gördüm, komşu seyrediyordu denk geldim, annem izliyor vs. O kadar izleme ile karakter isimlerini bile biliyorlar. Sözde hiç izlemiyorlar:)

  YanıtlaSil
 14. Hiç izlemeyenler, az izleyenler, kanal değiştirirken denk gelenler, müptelası olanlar, benim gibi sunucusuna hayran olduğu için ara sıra bakanlar :) vs... Bir şekilde gündemdeler ve eleştirilere rağmen olmaya da devam ediyorlar. İşin içinde başka işler de döndüğü kesin tabi. Her şeye rağmen gündemde başı çekmeyi başarıyorlar. :)
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 15. Avusturyada da var bu tarz programlar ama ben bloglara basladigimdan beri tv den iyice uzaklastim. Iyi de oldu. Ancak esim izinliyse ve birlikte bir film sectiysek onu izliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bloglarımızda geçirdiğimiz kaliteli zamanın yerini başka bir şey tutamaz. 😊
   Sevgiler..

   Sil

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Sosyal Ağlar