19 Ocak 2017 Perşembe

Çamaşır Kurutma Makinesi Yorumları

19 Ocak 2017 Perşembe
çamaşır kurutma makinesi yorumları
Yolu çamaşır kurutma makinesi ile kesişenler ilk kullanımda eminim ki benim gibi geçici bir şaşkınlık yaşamışlardır. Filtresinden çıkanlar karşısında hissettiklerim ancak şaşkınlık olarak tanımlanabilir. Üstelik her kullanımdan sonra aynı manzara. Önce çamaşır makinesi çamaşırları iyi yıkamıyor da içerisinde bunca kir mi kalıyor diye düşündüm. Sonra anladım ki çamaşır kurutma makinesi çamaşırı kuruturken hallaç pamuğu gibi atıyor. Ve haliyle çamaşırların pamukçukları da çıkıyor bu sırada. Hem her defasında tam da bu kadar pamukçuk çıkıyor çamaşırlardan. Çamaşırlar yıpranıyor mu? E tabi. Her yıkamada biraz biraz. Belirgin bir doku kaybı olmuyor. Ama zamana yayılan bir aşınma ile karşılacağımız kesin.

Bir de kırışma sorunu var tabi. Yukarıda da dediğim gibi hallaç pamuğu muamelesi görünce çamaşırlar çok kırışıyor. Makinenin çok yönlü program seçenekleri var. Ama ütü yapmayı sevmeyenlerin (benim gibi) tek seçeneği sentetik yıkama olmalı. Sentetik yıkama yapıp, bir de makinenin kurutma işlemi biter bitmez çamaşırları çıkarıp bükünce kırışıklık sorunu kalmıyor. Tabi bir de makineye koyarken çamaşırları bükerek dizmek gerekiyor. Karma kurutmaya attığım bir gömleğimin tüm düğmeleri de artık avucumun içinde. Maalesef gömlek düğmeleri artık yok..:)

Peki çamaşır kurutma makinesi yorumları hep olumsuz yönde mi? Hayır. Çamaşırlar yumuşacık çıkıyor makineden. Önceleri yumuşatıcı kullansam bile yine de yüzümü kuruturken tırmalayan havlular pamuk gibi oldular. Yüksek sıcaklıkta kuruduğu için çamaşırların hijyenik olarak kuruduğundan emin olabiliyorum. Çamaşırları makineden çıkarırken büküp aldığım için direkt olarak dolaba dizebiliyorum. Birikmiş çamaşır derdi yok. Serip toplamak yok. Yağmur derdi, güneş derdi, soba yayında çamaşır yaydırma derdi yok. Ütü derdi yok. Hijyen var. E daha ne olsun?

Ama çamaşır kurutma makineleri diğer tüm makinelerden daha çok temizlik istiyor. Her yıkamadan sonra filtrenin temizlenmesi, su tankının boşaltılması gerekiyor. Su tankı demişken; kurutmalı çamaşır makinesinde yıkanıp çıkmış olan çamaşırlar kurutma makinesinde kurutulduktan sonra 2 lt kadar su birikiyor su tankında. Bu da şaşırdığım bir konuydu. Enerji tasarruflu oldukları için çok da fazla tüketime sebep olmuyorlar. Bağlantı sırasında teknik elemanın beni uyardığı tek konu yünlüleri makineye koymamak şeklindeydi. Sentetik kurutmada çok nazik olmayan yünlüleri kuruttum. (Teknik eleman duymasın) Bir sorun yaşamadım. Ama diğer programlara güvenip de yünlü atamam makineye. Kırışma ve küçülme ihtimali var.

Çamaşır kurutma makinesi yorumlarım bu şekilde. Makine hakkında çekindiği ve merak ettiği konular olanlar varsa, yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
Sevgilerimle.

20 yorum:

 1. bende düşünüyorum almayı belliki memnunsun markasını öğrenebilirmiyim
  www.hadisofaya.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Memnunum evet. Acemiliğin verdiğin verdiği bir iki sıkıntıdan başka bir şey yaşamadım. Markası Arçelik. İç haznesi de yeterince geniş.
   Sevgiler..

   Sil
 2. Biz de düşünüyoruz almayı, bu yazı benim için çok iyi oldu. Nelerle karşılaşacağımızı bilelim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kolaylık sağladığını itiraf etmeliyim. Ozellikle kış aylarında insanın hayatını Çok kolaylaştırıyor.
   Sevgiler..

   Sil
 3. Bende en çok bu filtre temizliğinden şikayetçiyin Nahidecim 😊. Çamaşırlarda özellikle kazaklarda tüylenme işine son verdiğini söyleyebilirim. Kırışma konusundan bende çok şikayetçiyim ama makine durur durmaz çıkartırsam o da çok sorun olmuyor. Bende kesinlikle katlayarak çıkarıyorum makineden çamaşırları. Bu arada ben yünlüleri atıyorum makineye şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Kışın çok iyi oluyor kurutma makinesi hele de çocukların okul kıyafetleri açısından ama yazın pek kullanmıyorum ben. Zaten bir yandan serip bir yandan topladığım çamaşırların biraz da güneş ışığındam faydalanmasını istediğimden balkona asmayı tercih ediyorum 😊. Faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim sevgilerimle ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çamaşırları makineye dizerken de çıkarırken de büküyorum. Ütü derdini azaltıyorum böylece. :)

   Sil
 4. Ben hiç düşünmüyorum bu aleti almayı. Bildiğim kadarıyla pek çevre dostu değiller. Belki de müstakil bir evde ve güneş gören bir iklimde oturmanın rahatlığı. Balkonda kurutuyorum çamaşırlarımı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yer olunca güneşte kurutmak gibisi yok tabi.
   Sevgiler. :)

   Sil
 5. Çamaşır makinemin kurutma özelliği yok. Hiç bu kadar detaylı bir yazı okumamıştım. Özellikle filtre temizliği ve çamaşırların yıpranması konusu hakkında bilgi edinmek iyi oldu... Düğmeleri koparması çok ilginç geldi. Diğer yandan sık yorgan yıkayan biri olarak özellikle kışın çok işime yarardı. Makinem 2-3 yaşında biraz eskisin kurutmalisini almayı dusuneyim.
  Paylaşım için çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de deneyerek tecrübeledim bazı şeyleri. Bu sırada kayıplarım du maalesef. :) şimdi daha iyi olduğumu söyleyebilirim.

   Sil
 6. Çok şaşırdım kurutma makinası çok yaygın halbükü iyiki bilgilendirmişsiniz teşekür ederim.

  YanıtlaSil
 7. Özellikle kışın Bursa'da çamaşır kurutmak sorun nemden dolayı kurumuyor
  İnşallah ilk fırsatta ben de alacağım
  Paylaşımın için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşinizi kolaylaştıracağını düşünüyorum..
   Sevgiler..:)

   Sil
 8. Ben çok memnunum. Benimkiler kalorifer üstünde kurudu . Havlular kaskatı olur. Valla yumuşak yumuşak çok güzel

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de öyle. Hem sağda solda çamaşır kurutma derdi bitti. Hem de yumuşacık..
   Sevgiler..

   Sil
 9. benim evde artık kurutacak yerim yok alabilirim

  YanıtlaSil
 10. Annemin en istediği şey :) Almayı düşünüyoruz,bakalım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Annenizin işlerini hafifletecektir.. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun o zaman.::)
   Sevgiler..

   Sil

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Sosyal Ağlar