28 Mayıs 2016 Cumartesi

Ana Sayfa » , , , » Mim Yazısı: Ben Kimim?

Mim Yazısı: Ben Kimim?

28 Mayıs 2016 Cumartesi
mim yazısı ben kimim

Çok değerli arkadaşım Sevgili Tigris'in daveti ile uzun bir aradan sonra tekrar bir mim yazısıyla sizlerleyim. Konumuz "ben kimim?". Acaba ben kimim? İnanın yazarken ne gibi şeyler anlatacağımı bilmiyorum. Her şey akışına göre gelişecek. İki gündür ne yazsam, nasıl yazsam diye düşünüyordum. Bir türlü toparlayamadım. Ben de geçeyim klavyenin başına, içimden geldiği gibi yazayım dedim.

Taa 1980 yılının sıcak bir Ağustos gününde dünyaya geldiğimden midir bilmem, sıcakları pek sevmem. Ama sıcak kanlı, samimi insanları severim. Kalpteki ışığı gözden hissederek bulurum yolumu. İşte Adana sıcağının ve güneşin ışığının bende bıraktığı etki budur.

3 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu, tek kızıyım. Ablayım, anneyim, halayım, evladım, yengeyim, eşim ve olabildiğim kadar da benim. Çocukluğum dedemlerin bahçesinde çamur ve otlarla yaptığımız oyunlar oynayarak geçti çoğu zaman. Dut ağacına yaptığımız salıncaktan düşmüşlüğüm de çoktur. Korka korka tırmandım ağaçlara. Ama başardım sanırım. Okul hayatım hızlı hızlı ilerleyip beni bir meslek lisesinin koridorlarına getirdi. Banka stajyeri olarak çalıştım son sınıfta. Lisede fena bir öğrenci değildim. 1,5 yıl da muhasebe bürosunda çalıştım. Dedim ya hızlı ilerledi her şey. Başladığım üniversite hayatımı yarıda bırakarak evlenip anne oldum erkenden. Sonradan yakaladım tabi üniversiteyi. Tuttum bir ucundan ve İşletme fakültesinde tamamladım lisans öğrenimimi. Çocuklarımla birlikte büyüdüm, birlikte okudum, birlikte adımladım yolu, birlikte öğreniyoruz hayatı. Kızlarımla geçirdiğim dolu dolu yılların ardından bir de miniğimiz Alimiz geldi girdi hayatımıza; evimizi şenlendirdi. Vaktimin büyük bölümünü onunla geçiriyorum.

Ve tabi blog da yazıyorum 1,5 yıldır. Tesadüfen girdim blog dünyasında nedir, ne değildir diye aylarca bilgisayar başında sabahlayarak, emekleyerek buldum yolumu. Güzel insanlar tanıdım. Yazmak meğer ne güzel bir uğraşmış. Neden daha önce düşmemiş yolum buralara diye de sordum zaman zaman kendime.

Büyük hayallerim veya hedeflerim yok. Çocuklarımın iyi eğitim alarak doğru, düzgün, kendilerine ve çevrelerine faydalı, inançlı, azimli, ayakları yere basan, aydın birer birey olmaları en büyük gayem ve çabam diyebilirim. Bunun yanı sıra kendim için de bir hayal ve hedef koydum önüme. Minik, mini minicik de olsa bir pastanem olmasını istiyorum. Olup olmayacağını inanın ben de bilmiyorum. Ama hayatla çok mücadele verdim. KPSS'si, özeli, tüzeli, hepsini aştık artık. Bundan sonra ancak hamur işi bizi paklar..:) Zaman ne gösterecek bakalım. Bir de en büyük tutkum ve hayalim olan tiyatro aşkını, zaman zaman çocuklarımla gittiğim oyunlarda dindirmeye çalışıyorum.

Hayatta herkesi seven, sevebilen, kendimden çok başkalarını düşünen, değer veren, kıymet veren, emek veren, çocukların gözündeki ışıltıyı gören, geleceğin o gözlerde saklı olduğunu hisseden ve hayata o çocuk gözlerle bakmaya çalışan biriyim.

İyilik, güzellik, mutluluk, huzur, barış, aydınlık bu yazı vesilesiyle benim evrene, tüm insanlık adına gönderdiğim duam olsun.
Sevgiyle kalın.

34 yorum:

 1. Banka ne zordur kimbilir. En korktuğum mesleklerden biri ben yapamazdım staj dahi :) Bir iki ekleme de ben yapayım. Nahide Hanım; pamuk kalpli, zarif, tanıdığıma tüm kalbimle çok mutlu olduğum, asil ve güzel bir annedir :) Çok sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel sözlerden nasıl onur duydum anlatamam.. İçindeki zarifliği ve asaleti hissettim. :x Çok teşekkür ederim..
   Banka stajı da epey yorucu ve sıkıcıydı... Birkaç gün önce gittiğim bir bankada bunu bir kez daha hissetim..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 2. Her şeyden önce mükemmel bir anne olduğunuz anlaşılıyor.Aydınlık bir gelecek diliyorum ailecek inşallah :) Daha yakından tanımak sizi güzel oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi dilekleriniz ve içten sözleriniz için çok teşekkür ederim...
   Sevgiler..:)

   Sil
 3. Çok sevdim ben bu mimi. Ne güzel tanımış oluyoruz sizleri. Birbirinden güzel yemek tarifleri paylaşılıyor haliyle insan merak ediyor bunları kim yapıyor acaba diye. Umarım uzun zaman bizlerle olursunuz, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.. Uzun yılları birlikte görmek dileğiyle..
   Sevgiler..@};-

   Sil
 4. Sevgili Uğurum öncelikle çok teşekkür ederim hem mim için hem de kitaplar için . Beni yine çok mutlu ettiniz .
  Mim sayesinde Nahide Annenin yüreğine bir nebze daha dokunma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Azminize ve anneliğinize hayranım. Sevgiyle ❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umuyorum ki çocuklar kitaplardan fayda görsünler.. Birikim oldukça inşallah yeni gönderimler de yapma fırsatı buluruz... Okumanın ışığı ne derece yayılırsa, dünya o kadar aydınlık olur..
   Nahide anne de sevgilerini gönderiyor size..:) Bu güzel sözlerle beni onure ettiniz.. Mim sayesinde geçmişten günümüze yolculuk yapma fırsatı da buldum. Çok teşekkür ederim..@};-

   Sil
 5. Çok sıcak samimi bir anlatim olmuş. Çocuklarınızla birlikte mutlu yillariniz olsun. Bir de bir pastaneniz inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel dilekler için çok teşekkür ederim..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 6. Çok hoş bir anlatım olmuş. Yüreğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 7. Ama ben seni yaşça daha büyük sanıyordum :) Meğer akranmışız ;) Artık Nahidecim oluyorsun baştan söyleyeyim :D

  Güzel olmuş bu mim gerçekten! Simurg'un aklına sağlık.
  Sevdiğimiz bloggerları özelden tanımak ayrı bir keyif!
  Eline sağlık! Ve bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz ;)

  Şimdi de Tigris'e gideceğim merak ediyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı dönemin çocuklarıyız demek ki..:) Akran olmamıza sevindim.. Çok teşekkür ederim..
   Sevgiler..@};-

   Sil
  2. 80lermşişiz yaa... hemen ruh ikizimin arkasına monte olayım dedim :)
   Çok samimi ve içten anlatmışsın şu an ben de düşünüyorum kendimi nasıl anlatacağım diye renkli pasta!
   Kalemine sağlık, cümlelerinden alıntılar çıkar, o derece iyiydi ;)

   Sil
  3. 80'ler buraya..:)
   Girişte de dediğim gibi her şey kendiliğinden gelişti.. Kalbim söyledi, klavyede yazıya dönüştü.. Beğenmene çok sevindim..
   Sevgiler..@};-

   Sil
 8. Çok güzel bir yazı olmuş, kalemine sağlık. Ama, mazur görürsen 'kendinden çok başkalarını düşünme' artık demek isterim... Kendini düşün. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıllar ardı ardına akıp gidince insan bazı şeyleri sorguluyor tabi.. Kendime daha iyi davranmaya çalışacağım bundan sonra..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 9. ki tap mizah kitabı değiil kitabın yazarııı mizah dergilerinde yazıyor o yüzden mizah dergileri okurları iyi tanıyoooo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Deep bilgilendirdiğin için. İsmi de zaten çok ilginç gelmişti.. Etkileyici olduğu anlaşılıyor..
   Sevgiler...@},-

   Sil
 10. İyi ki de blog yazmaya başlamışsın güzel blogcanımız:))
  Çocuk gözler yerin de kalsın ama en çok da kendine bakmayı bilsin,hayat bir şekilde akıp gidiyor canım sakın keşkeler bırakma yaşamın da yaşadım güzeldi dediklerin çok olsun,çok gençsiniz daha:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sözlerinizi kulağıma küpe yaptım.. Çok teşekkür ederim..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 11. Nahide ne kadar pozitifsin , seni tanımak güzel;) Pastanen olur inşallah canım. KOSGEB desteklerine bir bak istersen kadınlara öncelik tanıyorlar. Hemen vermiyorlar parayı ama yine de destek destektir;) Gönlünce olsun herşey :X

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çeşitli alternatifleri araştırıp öğrenip değerlendiriyorum. Bu öneriyi de dikkate alacağım. Hayırlısı neyse o olsun.. Çok teşekkür ederim..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 12. öncelikle seni tanımak çok güzel nahidecim ben blogspottayken çok mimlenirdim ne güzel yllardı onlar com adresine geçince unutuldum :)iyi ki tanıdım seni güzel arkadaşım kocaman sevgiler :)
  www.hadisofraya.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O nefis tariflerin, lezzetlerin, o samimi sıcak anlatımların misafirperverliğin unutulabileceğini aklım almıyor..
   Ben de seni tanımış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum hemşerim.::)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 13. Sen bunları yazmadan da seni çok iyi tanıdım ben asıl insan. Anneliğini, iyiliğini, olgunluğunu... Ama çok da güzel anlatmış sin. Okurken o tasvirler, hikayelendirmeler çok güzel. Kitap okuyormuşum gibiydi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl güzel bir yorum bu.. Hele son cümlesinden ne kadar etkilendiğimi anlatamam... Çok teşekkür ederim..
   Sevgiler..@};-

   Sil
 14. Canım güzel bir mim olmuş samimi cevapların ile daha da güzelleşmiş yazın.Rabbim dualarını kabul etsin hayalinde ki pastaneyi de inşaAllah açarsın belli mi olur belki yolum kesişir güzel pastandan ben de yerim.inşaALLAH deyip ailenle mutlu ömür sürmeni temenni ediyorum arkadaşım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güzel dilekler için çok teşekkür ederim.. Yollarımızın kesişeceği günü dört gözle bekleyeceğim..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 15. Sıcacık, iyi kalpli, hayata umutla bakan güzel insan,iyi ki tanımışım seni;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalplerimizin, hislerimizin karşışıklı olduğu bu yorumdan anlaşılıyor.. Çok teşekkür ederim.. Ben de senin gibi güzel bir insanı tanıdığım için çok mutluyum..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 16. Mim yazısını kaçırmışım az önce rastlantı eseri gördüm. Sabah bahçeden topladığım dutları yerken okumak nasip oldu... Bak ben hala çıkıyorum ağaçlara :) Ufaklığı biraz daha büyütünce şirin küçük bir pastane ne güzel yakışır. Bunları yazarken bir yandan da gözümde canlandırmaya çalışıyorum 8-7 :) Hayırlısı diyelim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi olsa cesaret edip de çıkarmıyım ağaçlara bilmiyorum.:) Ama güzel olurdu sanırım.....

   Doğru gerçekten; miniği biraz daha büyütmem gerek.. Sonrasında ne olur bilinmez.. Ben de bazen hayalini kurup, o şekilde yaşamaya çalışıyorum bu hissi.:)
   Çok teşekkürler.. Sevgiler..@};-

   Sil

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Sosyal Ağlar