9 Mart 2016 Çarşamba

Ana Sayfa » , , » Haftanın Bloğu: Billur Craft ve Blog Yazarlığınız Hakkındaki Düşünceleriniz

Haftanın Bloğu: Billur Craft ve Blog Yazarlığınız Hakkındaki Düşünceleriniz

9 Mart 2016 Çarşamba
haftanın bloğu billur craft

Çok değerli blogger arkadaşım, aynı zamanda da hemşerim olan sevgili Billur Craft, bu haftaki haftanın bloğu köşesinin konuğu.
Kıymetli bir öğretmenimiz Billur Craft. El emeği göz nuru, birbirinde güzel el işlerini paylaşır bloğunda çoğu zaman. Benim böyle şeylere el yatkınlığım olmadığı için hayranlıkla izlerim onun yaptıklarını. Şimdilerde bebek heyecanı sardı Billur Craft'ı. Bebeğini hayırlısıyla kucağına almasını ve sağlıkla büyütmesini diliyorum. Tabi el işlemelerinin büyük bölümü artık bebek için hazırlanıyor. En güzel cicileri hazırlayarak bekliyor anneciği onun gelmesini.
Billur Craft bir hafta boyunca bloğumuzun baş konuğu. Bloğun sağ tarafında duran bahar dalları ile bezenmiş "Haftanın Konuğu" bağlantısından ulaşabilirsiniz sayfasına.

Bu haftaki haftanın bloğu etkinliğine ilave olarak Sevgili Billur Craft'ın daveti üzerine mim sorularını da yanıtlayacağım. Kendisine bu güzel daveti için de ayrıca çok teşekkür ediyorum.

*Blog Yazarlığınız Hakkındaki Düşünceleriniz:*
1. Yakın çevrenizdeki insanlara blogunuzdan söz ediyor musunuz?
Evet.. Ama üzerinde çok fazla konuştuğumuzu söyleyemem. Sadece biliyorlar. O kadar..:)

2. Neden blog yazıyorsunuz?
Tesadüfen başlayan blog yazma serüvenim, her geçen gün daha çok severek, daha çok öğrenerek, daha çok bir şeyler yapmak isteyerek devam ediyor.. Sonuç olarak sevdiğim için blog yazıyorum diyebilirim.

3. İlk yazınız ile son yazdığınız yazı arasında ne gibi farklar var?
İl yazım ve son yazım arasında uçurum kadar, dağlar kadar, dünyalar kadar fark var.. :)
Şöyle ki: Merhaba ilk yazım. Ne yazacağını, ne yapacağını bilmeyen ben, merhaba diyerek başlamışım blog yazmaya. Üşenmedim döndüm, buldum, okudum ve sizler de okuyun diye linkini buraya ekledim..Çok kısa bir yazı. Okuyarak ilk yazım ve son zamanlarda yazdıklarım arasındaki farkı siz de görebileceksiniz.

çok çalışan kadın

4. Blog yazmak normal yaşantınıza ne kattı?
Daha fazla çalışıyorum. Daha hızlıyım. Sürekli bir şeyler yapıyorum. Dolu doluyum. Okuyorum, araştırıyorum, öğreniyorum, deniyorum, yapıyorum, yazıyorum.. Bu işin yoğunluk kısmı..
Bir de blog yazmanın bana manevi olarak kattıkları var. Çok güzel bir dünyanın içinde buldum kendimi. Okuyan, yazan insanlar, dostlar kazandım bu güzel dünyanın içinde. Bu da hayatıma apayrı bir yaşam enerjisi getirdi.. Meğer bu enerjiyi hissetmeye ne çok ihtiyacım varmış. Bu vesile ile tüm okuyucularıma, blogger arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Hepiniz çok değerlisiniz.

5. Yakın arkadaşlarınıza blog yazmayı önerir misiniz?
Blog yazmayı kesinlikle öneririm. Tabi bu işi severek, içinden gelerek, blogger olmanın getirdiği sorumluluk ve ciddiyetle yapmak gerekiyor. Hakkını vermek veya en azından bunun için çabalamak gerekiyor.

adana dinozor parkı

6. Hangi kaynaklardan ilham alıyorsunuz?
Yazılarım çoğunlukla tariflerden oluşuyor. Göz kararı, el yordamı, büyüklerden öğrendiklerim, etraftan gözlemlediklerim derken benim tariflerim çıkıyor ortaya.
Bunun yanı sıra konusu ne olursa olsun blog yazmaya başlayınca insan, etrafındaki her şeye daha farklı bir gözle bakıyor. Daha derin inceliyor, detaylara bakıyor, fotoğraflıyor veya kaydediyor. Örneğin ailece gittiğimiz bir dinozor parkı gezisinin benim açımdan bir gezi rehberine, fotoğraf kolleksiyonuna ve videolara dönüştürülmüş olması, sanırım hayatın her alanından gelen ilhamı özetleyebilir.

7. Diğer blog sahipleri ile iyi iletişim kurabiliyor musunuz?
Kurduğuma inanıyorum. Yüz yüze görüşmeden kalpten kalbe köprüler kurduğumuz dostluklar oluştu. Bunu hissedebilmek çok güzel. Bir yorum bile bazen çok şey anlatabiliyor.
Bazen bir arkadaşıma karşı beslediğim hislerin aynısını onun da bana karşı duyduğunu öğreniyorum.
Bazen bir arkadaşımın yazısında çocukluğumun kokusunu duyabiliyorum.
Bazen bir yazıya, ben de olsam aynını yazardım diye imrenerek bakıyorum.
Hatta bu da bir yaşanmışlıktır: Bir arkadaşım benim yorum yazdığım bir cümleyi, kendisi yazının taslağını hazırlarken yazıp sildiğini söylemişti. Onun yazıp sildiği cümleyi, yazısını okuduktan sonra ben yoruma yazıyorum. Yani o yazı için aynı şeyleri düşünmüş ve hissetmişiz. Bu iletişim şekli daha nasıl açıklanabilir bilmiyorum. Ama ben oldukça memnunum.

8. Rahatsız olduğunuz konular var mı?
Genel olarak benim rahatsız olduğum bir durum olduğunu söyleyemem. Ufak tefek aksilikler zaman zaman olsa da üstesinden gelinmeyecek gibi değil.

Bu güzel mim daveti için Sevgili Billur Craft'a çok teşekkür ediyorum..
Sevgiyle Kalın.

25 yorum:

 1. Takip ediyorum bloğu :) mimi yapacaktım ama vaktim olamadı bir türlü :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Billur Craft çok değerlidir.. Mimi de uygun zamanda yapın bence.. Soruları yanıtlamak oldukça keyifliydi..:)
   Sevgiler..

   Sil
 2. Uama ben uğurumu çok seviyorum ki . Ferçekten gönülden bağlı olduğumuzu her zaman hissettiğim nadir insanlardansınız. İyi ki sizi tanıdım, sevgili Nahide Hanımcım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 7. maddede anlatmaya çalıştığım kişiler arasında siz de varsınız..:)
   Ben de iyi ki sizi tanımışım..:x
   Sevgiler..@};-

   Sil
 3. Billur Craft'a bakacağım muhakkak. Mim harika olmuş. Blogumda en rahat iletişim kurabildiğim, duyarlı, hassas insanlardan birisiniz iyi ki denk geldik diyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle aynı fikirdeyim. İyi ki birbirimizi tanıma fırsatı bulduk. Blogum bana çok değerli insanlar kazandırdı.. Bu yüzden daha çok yazmak, daha çok buralarda olmak istiyorum..:) :x
   Sevgiler..@};-

   Sil
 4. Çok çok teşekkür ederim,ne güzel ne hoş şeyler söylemişsin benim için çok duygulandım. Başlığı görünce öyle mutlu oldum ki anlatamam. Bir yıldır blog dünyasındayım ve iyi ki girmişim harika dostluklar edindim. Bambaşka dünyalara girdim blogger arkadaşlarım sayesinde. Mesela renkli pasta sepetinden müthiş lezzetli tarifler öğrendim, adı gibi rengarenk tarifler:))))
  Bebeğimle ilgili iyi dileklerin için de çok ama çok teşekkür ederim:) Allahım herkesin çocuğuna sağlık ve iyilikler versin.
  Seninle tanıştığım için çok mutluyum. Umarım bir gün yüzyüze de görüşürüz. (Neden Adana'da bir blogger toplantısı yapmıyoruz ki?)
  Kucak dolusu sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hislerimi doğru ifade edebildiysem ne mutlu bana. :) Bebeğini hayırlısıyla kucağına alıp mutlu yarınlar görmeni can-ı gönülden diliyorum.. :x
   Toplantı olsa ne iyi olur. Blog yazmaya başladığımda pek fazla kimseleri tanımıyordum. Artık bir bir çoğalıyoruz. Umarım bir gün bu isteğimiz gerçekleşir..
   Sevgiler..@};-

   Sil
  2. ;) Güzel dostluğumuzun devamını dilerim.. Ne diyeyim ki başka;)

   Sil
 5. Billurcuğumu tanımaktan dolayı çok mutluyum. Herzaman bana enerji veren yorumlarını sessizce bırakır gider. Keçe deyince aklıma Billur geliyor. O da sizin gibi naif çok iyi yürekli bir bayan. İnanın herkesi yazdığı yazılardan analiz edebiliyoruz artık. Teşekkür ederiz. Ayrıca mim yazındaki bir elinde bebek bir elinde bilgisayar resmi hepimizi de anlatıyor aslında:=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yazılardan ve yorumlardan tanıyoruz artık birbirimizi..:x Billur da çok değerlidir..

   O resim gerçekten de bizleri çok iyi anlatıyor.. Hepsini bir arada yürütmeye çalıyoruz.Ve bence iyi bir iş başarıyoruz..:) Tempolu, yorucu olsa da bazen, bize ve hatta çocuklarımıza çok şey kattığını düşünüyorum..

   Sil
  2. Teşekkür ederim Nilgün, beni onure ediyorsunuz. Hormonlarım farklı çalışıyor malum, ağlatıyorsunuz beni;)) Keçe denince akla gelen isim olmam çok mutlu etti beni, keçeye devam öyleyse:) Büyük bir merakla acaba bugün ne paylaştı diyerek ziyaret ettiğim bloglardansın. Seni tanıdığım için de çok mutluyum, sayende dikişin inceliklerini öğreniyorum. Her ne kadar seninkiler gibi kıyafetler dikmeye cesaret edemesem de..
   Size katılıyorum, yazılardan birbirimizi tanıyoruz,kelimelerle enerjimizi aktarabiliyoruz birbirimize;)

   Sil
  3. Teşekkür ederim Nilgün, beni onure ediyorsunuz. Hormonlarım farklı çalışıyor malum, ağlatıyorsunuz beni;)) Keçe denince akla gelen isim olmam çok mutlu etti beni, keçeye devam öyleyse:) Büyük bir merakla acaba bugün ne paylaştı diyerek ziyaret ettiğim bloglardansın. Seni tanıdığım için de çok mutluyum, sayende dikişin inceliklerini öğreniyorum. Her ne kadar seninkiler gibi kıyafetler dikmeye cesaret edemesem de..
   Size katılıyorum, yazılardan birbirimizi tanıyoruz,kelimelerle enerjimizi aktarabiliyoruz birbirimize;)

   Sil
 6. Billur benim gönülden sevdiğim kızlarımdan yazılarını el emeklerini çok beğeniyorum ,samimi harika bir enerjisi var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Hatice Hanım, teşekkür ederim. Seviyorum sizleri..

   Sil
  2. Canım Hatice Hanım, teşekkür ederim. Seviyorum sizleri..

   Sil
 7. Ben bugün yeni bir blog ile tanıştım senin sayende hemen koştum baktım :) Yüzyüze görüşmeden kalpten kalbe gerçekten ne güzel dostluklar kuruyoruz ben senin yazını okurken sen benim içimi okudun ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gittikçe daha da büyüyen güzel bir aile oluyoruz..:) Bu etkinliğin bir güzel tarafı da bu..
   Sevgiler..@};-

   Sil
 8. Çok sevdiğim bir bloğu seçmişsin:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Billur Craft hepimizin sevdiği, değerli bir arkadaşımız..
   Sevgiler..@};-

   Sil
 9. Çok olmadı Billur hocamı tanıyalı sevdim ve bloguna hep uğrar oldum Nahide hanim. İçten içe üzülüyorum aslında yakında bütün ilgisini bebeğine verecek -e doğal olarak tabi ki- ozletecek kendisini. Sevgiler diliyorum.
  Tekrar uğrayacağım buraya simdilik hoşçakalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bebek gelince tabi annesinin bütün zamanını alacak.. Bizden haliyle uzaklaşacak Billur Hanım..:) Ama blog yazmak öyle bir şey ki; insan çok da fazla ayrı duramıyor.. Fırsat buldukça yazar ve inşallah biz onun muhteşem el işlerini görmekten mahrum kalmayız..:)
   Sevgiler..@};-

   Sil
 10. Okuyup tanımaktan memnun kaldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim... Tanıdıkça daha çok seveceğinize eminim..:) Sevgiler..@};-

   Sil

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Sosyal Ağlar